• македонска ракометна супер лига

Супер лига: Еурофарм Пелистер без проблеми против „својот“ поранешен тренер Јовиќ

Актуелниот шампион Еурофарм Пелистер не дозволи изненадување во рамките од претпоследното коло во македонската ракометна Супер лига откако со 32:31 славеше против Тинекс Пролет. Тоа беше дуел меѓу битолската екипа и нејзиниот поранешен тренер Александар Јовиќ кој сега е на клупата на Тинекс Пролет. На стартот од натпреварот се водеше рамноправна борба на паркетот, резултатот …

Супер лига: Еурофарм Пелистер без проблеми против „својот“ поранешен тренер Јовиќ Read More »