Tag : мајмун

Вести Скопје

Тажното мајмунче Лука од битолска зоолошка се врати во Скопје ЗОО

Слободен печат
Завршија тажните денови на мајмунчето Лука. Тоа е повторно во скопската Зоолошка градина. Лука престојуваше во Зоолошката во Битола, но откако се појавија фотографиии во...
Забава Магазин Технологија

Светот зборува за необичната глетка во оваа зоолошка: Горилата од Атланта со човечка рака! (ФОТО)

Слободен Печат
Неодамна во зоолошката во Атланта се одржа роденденот на горилата Анака која наполни 6 години. Но, таа не е само обична горила, има една работа...
Забава Магазин

Виц на денот: Зоолошка

Горан Наумовски
Трпе го носи син му вo зoолoшка. Малиот Трпе љубопитно го прашува татко си: – Taтo,тато. Зoшто Majмунoв нe глeда тoлку лошo?! – Потивко синe,...