• лудогорец

ВИДЕО: Иваниќ со прекрасен гол за триумф на Црвена звезда против Лудогорец

И покрај победата од 1:0 над Лудогорец во петтото претпоследно коло од Лига Европа, Црвена звезда сè уште го нема обезбедено учеството во следната фаза на ова натпреварување. Единствениот гол за белградските „црвено-бели“ го реализираше Иваниќ во 57 минута од средбата на стадионот „Рајко Митиќ“. Победничкиот гол на Црвена звезда против Лудогорец (1:0) можете да …

ВИДЕО: Иваниќ со прекрасен гол за триумф на Црвена звезда против Лудогорец Read More »