Tag : линц

Ракомет Спорт

Манасков, Костески и Димитриевски први стрелци во Унгарија, Австрија и Шпанија

Слободен печат
Одлична партија имаа тројца македонски ракометари за нивните клубови во странство, Дејан Манасков за унгарскиот Веспрем, Никола Костески во дресот на австрискиот Линц и Дарко...
Ракомет Спорт

Репрезентативниот бек Крстевски од Австрија во Романија

Слободен печат
Повремениот македонски репрезентативец одлучи да го напушти составот на Линц и ја продолжи кариерата во Романија. 25-годишниот централен бек Горан Крстевски одлучи од следната натпреварувачка...
Вести Свет

Баба од Босна ја снабдувала Австрија со марихуана: Со ќерката направила дилерска мрежа, ги вклучила и внуците

Слободен печат
Австриската полиција уапси жена и нејзините двајца синови на старост од 19 и 22 години, поради сомнение дека продавале дрога во Австрија. Се верува дека...