Tag : лига европа

Спорт Фудбал

Академија Пандев со закажани контролки пред Лига Европа

Академија Пандев ќе се комплетира во наредните денови поради настапи на неколку фудбалери во У19 и У21 репрезентациите на Македонија. Првите 10 дена „пандевци“ ќе...
Спорт Фудбал

ЛЕГЕНДИ ВО АКЦИЈА: „Дрим тим“ за нов Милан!

Слободен печат
Еден од најдобрите хрватски фудбалери на сите времиња, Звонимир Бобан би можел ова лето да се врати во Милан каде што остави длабока трага како...
Спорт Фудбал

Сè што не видовме во финалето, а Запакоста сигурно ќе ве насмее..! (ВИДЕО)

Слободен печат
Запакоста како еден дефанзивците на Челзи настапи од 89. минута како замена за еден од најзаслужните за титулата, Еден Азар. Лондонските „сини“ во завршната битка...
Спорт Фудбал

Унаи Емери: Клучен беше првиот гол на Челзи

Менаџерот на Арсенал, Унаи Емери, по поразот (1:4) од Челзи во финалето на Лигата на Европа рече дека првиот гол бил клучен за конечниот победник....
Спорт Фудбал

Финалето во Баку не е најгледано во историјата на Лига Европа

Слободен печат
Критики до УЕФА поради скапите влезници, авионските линии, политичките мотиви поголеми од спортските, „проблематичниот“ Ерменец Хенрик Мхитарјан за Азербејџан… Челзи ја освои титулата во Лига...
Спорт Фудбал

Ањели фатен во „преговори“ со Сари (ФОТО)

Слободен печат
Сари повторно е главна тема во медиумите, претходно беше објавено дека збесна на тренингот на своите фудбалери, а сега се шпекулира за негово наскоро заминување....
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

Тепачка меѓу навивачите на Арсенал и Челзи

Коминовски Фидан
Министерот за здравство, Паравиз Абубекиров потврди дека еден Британец е хоспитализиран со отворени повреди на главата, а повреден е и руски државјанин во одвоен инцидент,...
Спорт Фудбал

Баку се „тресе“: Полицијата ги вознемирува навивачите! (ВИДЕО)

Слободен печат
Претходно УЕФА и Фудбалската федерација на Азербејџан до некаде ја гарантираа безбедноста на ерменскиот фудбалер Хенрик Мхитарјан поради тензичните односи меѓу неговата земја и Азербејџан....
Спорт Фудбал

Уште еден премиерлигаш во трката за Елмас

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас наскоро ќе ги има новите обврски кон националната селекција и новите квалификациски натпревари за пласман на ЕП 2020 во Скопје против...
Спорт Фудбал

Перез: Азар го бркаме со години, не ги сакаме Мбапе и Нејмар!

Перез отворено рече дека ќе се обиде да го ангажира фудбалерот на Челзи, Еден Азар кој веќе долг период се поврзува со „кралевите“. – Не...