17.8 C
Скопје

Tag : Лестер

Спорт Фудбал

Ливерпул во пол позиција за последното место во кое носи во ЛШ

Слободен печат
Фудбалерите на Ливерпул го совладаа Барнли на гости со 0:3 во претпоследното коло од Премиер лигата и сами си ја кројат судбината, односно само од...
Спорт Фудбал

Челси му се реваншира на Лестер за поразот во ФА Купот и го остави да виси за ЛШ

Слободен печат
Фудбалерите на Челси го совладаа Лестер во дербито на 37 коло од Премиер лигата со 2:1 и направија голема исчекор кон обезбедување на пласман воЛигата...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Лестер е клуб за големи дела, петта среќа за „лисиците“!

Слободен печат
Денеска во 140 финале на англискиот ФА Куп, најстарото фудбалско куп натпреварување, Лестер го совлада Челси со резултат 1:0. Голот за „лисиците“ го постигна Јури...
Спорт Фудбал

Клоп: Криминал е тоа што му се прави на Манчестер јунајтед!

Слободен печат
Манчестер јунајтед претходно обезбеди место во Лигата на шампионите за следната сезона, па тоа, но и поради неверојатно густиот распоред, тој играше со резервниот тим...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Лестер го освои „Олд Трафорд“ – Сити е новиот шампион на Англија!

Слободен печат
И официјално го дознавме новиот премиерлигашки шампион за сезоната 2020/2021, тоа е екипата на Манчестер сити. „Граѓаните“ и математички ја освоија титулата после гостинската победа...
Спорт Фудбал

Лестер ќе биде противникот на Челси во финалето на ФА Купот

Слободен печат
Фудбалерите на Лестер обезбедија пласман во финалето на ФА Купот откако со 1:0 го совладаа Саутемптон во второто полуфинале. Ова ќе биде прво финале во...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Ливерпул го разби Арсенал во Лондон, повторно во игра за ЛШ!

Слободен печат
Денеска во последниот натпревар од саботната програма на 30 коло во Премиер лигата составот на Ливерпул со убедливи 0:3 славеше на „Емирати“ стадионот против Арсенал....
Спорт Фудбал

Прво полуфинале за Лестер во ФА Купот по 39 години

Слободен печат
Фудбалерите на Лестер се последни полуфиналисти во најстарото англиско натпреварување, ФА Купот, откако на својот „Кинг Паурер“ стадион со 3:1 го совладаа Манчестер јунајтед. Ова...
Спорт Фудбал

Клоп задоволен од играта иако Ливепрул загуби: Требаше да победиме…

Слободен печат
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека неговите фудбалери играа одлично 75. минути против Лестер и дека требаше да победат. Лестер го совлада Ливерпул со...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Ливерпул на колена, Лестер за шест минути ги казни грешките на „црвените“

Слободен печат
Во првиот натпревар од 24. коло во Премиер лигата, дерби пресметката помеѓу Лестер и Ливерпул заврши со триумф од 3:1 на „лисиците“ кои трите гола...