Tag : легањес

Спорт Фудбал

Брајтвајт: Две години бев во инвалидска количка, а сега играм за Барселона!

Слободен печат
Мартин Брајтвајт потпиша договор со Барселона во трансфер вреден 18 милиони евра, а тој во своето деби против Еибар покажа дека може да биде достојна...
Спорт Фудбал

Барселона со благослов на Ла Лига ги купува натпреварите

Слободен печат
За Клементе, потегот на Ла Лига да и дозволи на Барселона надвор од преодниот рок да си купи фудбалер поради повредите на Луис Суарез и...
Спорт Фудбал

Брајтвајт е новиот напаѓач на Барселона!

Слободен печат
Уште во текот на претходните денови се најавуваше трансферот на данскиот напаѓач Мартин Брајтвајт на „Камп Ноу“, а денеска тоа беше потврдено од каталонскиот клуб....
Спорт Фудбал

Барса ја активира клаузулата на напаѓачот на Леганес!? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Барселона оваа недела ќе ја активира клаузулата од 20 милиони евра за напаѓачот на Леганес, Мартин Брајтвајт, известуваат шпанските медиуми. Данскиот интернационалец има шест реализирани...
Спорт Фудбал

Два гола на Меси во 500 победа со Барса! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат
Продолжува аргентинскиот играч да блеска во дресот на Барселона со која успеа денеска да дојде до јубилејната бројка од 500 победи. Лионел Меси е првопласиран...
Спорт Фудбал

Барса со пресврт до трите бода против „фенерџијата“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во 14. коло од шпанската „Ла Лига“ фудбалерите на Барселона триумфираа против последнопласираниот во шампионатот, Легањес, со резултат 2:1 после пресврт. Домаќините водеа уште од...
Спорт Фудбал

Зидан: Бејл доби дозвола од клубот да оди!

Слободен печат
Бејл доживеа повреда во текот на репрезентативната пауза. Велшкиот интернационалец оттогаш не играше за Реал Мадрид, а од Мадрид не објавија што се случува со...