Tag : лапсус

Вести Македонија

Дурловски заборави кај води патот (ВИДЕО)

Слободен печат
Игор Дурловски, носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица број 5,  при посетата на Демир Хисар во рамките на партиските активности во предизборната кампања, ...
Вести Македонија

Водител на српска телевизија го нарече Заев „премиерот на Северна Албанија“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Милован Јовановиќ, водителот на емисијата „Став“ на ТВ О2, за време на интервју со претседателот на Србија, Александар Вучиќ, направи голема грешка. Водителот, кога зборуваше...