• квалификации за сп 2022

ВИДЕО: Мексикански коментатор зајде по голот на Елмас

Фудбалската репрезентација на Македонија приреди вистинска сензација со победата над четирикратниот светски шампион Германија со 2:1 во Дуизбург. Победата на „црвено-жолтите“ беше фудбалска вест број еден во сите светски спортски медиуми бидејќи не само што беше совладана фудбалска велесила туку и поради податокот дека Германија го доживеа само третиот пораз на домашен терен откако игра …

ВИДЕО: Мексикански коментатор зајде по голот на Елмас Read More »