16 C
Скопје

Tag : квалифиации за еп

Ракомет Спорт

Шмид: Ќе ја победиме Македонија ако ја повториме играта од дуелот со Данска

Слободен печат
Утрешниот натпревар во квалификациите за ЕП 2022 година помеѓу Македонија и Швајцарија ќе биде клучен за гостите во обезбедување на пласман на континенталниот собир. Македонската...