• куп на хрватска

ВИДЕО: Гол на Стојановски, Горица четвртфиналист во Купот на Хрватска

Денеска се играат натпреварите од осминафиналето во Купот на Хрватска, а денеска својот настап го имаше Горица во чии редови беше и Влатко Стојановски. Македонскиот напаѓач придонесе во триумфот од 2:0 на домашен терен против составот на Младост Ждралови. Стојановски го реализираше првиот гол на Горица во 49 минута, после прекршокот во казнетиот простор на …

ВИДЕО: Гол на Стојановски, Горица четвртфиналист во Купот на Хрватска Read More »