• ковид мерки

Од денеска во Косово може да се влезе само со потврда за три вакцини

По наглото зголемување на бројот на заболени од ковид-19, косовската Влада синоќа донесе нови мерки за спречување на ширењето на пандемијата, според кои, меѓу другото, од денеска за влез во државата е потребно да се приложи потврда за примени три дози вакцини, или две вакцини и негативен ПЦР тест, не постар од 48 часа. Од …

Од денеска во Косово може да се влезе само со потврда за три вакцини Read More »