Ковеши: Само независно судство може да дели правда

Европската главна обвинителка Лаура Ковеши на вториот ден од посетата на Софија изјави дека само независно судство може да дели правдата, јави дописникот на МИА од Софија. Таа денеска се сретна со четворица бугарски судии делигирани за европски обвинители, а потоа и со обвинителите од Вишиот судски совет, од кои зависи номинацијата на уште шестмина …

Ковеши: Само независно судство може да дели правда Read More »