Српските кошаркари загубија добиен натпревар и си го закомпликуваа пласманот на СП

Кошаркарската репрезентација на Србија се наоѓа на добар пат за прв пат по последните 30-тина години да го пропушти настапот на Светско првенство откако вечерва загуби добиен натпревар. Србија загуби со 73:74 од Белгија во Ниш, на натпревар кој започна вчера, а се доигра вечерва. Србија првата фаза ја заврши со три порази и трето …

Српските кошаркари загубија добиен натпревар и си го закомпликуваа пласманот на СП Read More »