5 C
Скопје

Tag : конзерва

Ви Препорачуваме Здравје Магазин Магазин слајдер Технологија

ВИДЕО | Британскиот математичар Јејтс тврди: Коронавирусот во целост би можел да се смести во една лименка кока-кола

Слободен печат
Целата распространетост на коронавирусот што моментално циркулира во светот лесно може да се смести во една обична кока-кола лименка  – пресметал британскиот математичар Кит Јејтс,...
Магазин Магазин слајдер Семејство

(Не)корисни трикови од интернет: Никако не правете го ова, освен ако сакате да си го запалите домот

Слободен печат
На интернет често ќе наидете на текстови или видеа, во кои се споделени „брзи и ефикасни“ кулинарски трикови, кои имаат за цел да ви ја...
Еспресо Храна

КОНЕЧЕН ОДГОВОР: Дали е поздрава туната или сардината?

Слободен печат
Конзервираната риба е доста популарен оброк, но дали некогаш сте се запрашале колку е нутриционистички исправна? Некогаш, особено во време на постите, во денови кога...