Tag : конечен список

Кошарка Спорт

Еве со кои 12 играчи Србија ќе атакува на светското злато

Слободен печат
Тие имиња што досега се најавуваа, денеска се и официјални во конечниот список на Србија за учеството на Светското првенство во Кина. Теодосиќ поради повреда...
Кошарка Спорт

Кузма не оди на Мундобаскет, САД го објави конечниот список

Слободен печат
После изненадувачкиот пораз во Мелбурн од репрезентацијата на Австралија во контролен меч, денеска е објавен конечниот список на играчи на кои ќе смета Попович за...