Tag : комичари

Вести Регион

Објавен и разговорот на Рамуш Харадинај со руските комичари (ВИДЕО)

Слободен печат
Двајцата руски комичари, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Столјаров (Лексус), го измамиле и косовскиот премиер. Едниот од нив му се јавил на премиерот Рамуш Харадинај,...
Вести Свет

Руските пранкери Вован и Лексус: Комичари или службеници на Кремљ  

МИА агенција
Руските комичари Владимир Кузнецов – Вован и Алексеј Столјаров – Лексус станаа познати во глобални рамки преку аудио снимките од телефонски разговори со познати личности,...
Вести Македонија

Заев наседна на руски комичари кои преку телефон му се претставија како Порошенко и Столтенберг (ВИДЕО)

Слободен печат
Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер,...