• колерејн

Надежите на Победа не успеаа да испишат историја: Елиминирани од Колерејн во младинската ЛШ

Младинците на Победа не успеаа во желбата да изборат пласман во следната фаза од квалификациите во младинската Лига на шампиони. Попладнево во Скопје на тренинг центарот „Петар Милошевски“ Победа одигра 2:2 против Колерејн што не беше доволно за следна фаза поради поразот на гости од 3:2. Денес црвено-белите поведоа рано со голот на Тошески во …

Надежите на Победа не успеаа да испишат историја: Елиминирани од Колерејн во младинската ЛШ Read More »