• коалиција вреди

Касами нема да биде пратеник во Собранието, ќе остане градоначалник на Тетово

Претседателот на Движење Беса, Биљал Касами денеска од Тетово информира дека нема да биде пратеник во Собранието како дел од Коалицијата Вреди туку ќе остане градоначалник на општина Тетово. На негово место ќе влезе гостиварката Имерлие Салиу која е осма на кандидатската листа за пратеници на коалицијата „Вреди“ во Шестата изборна единица. Во изјава за …

Касами нема да биде пратеник во Собранието, ќе остане градоначалник на Тетово Read More »