• кличко

Кличко: Ова што го прави Русија не е ни војна ни специјална операција, туку тероризам

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко во гостувањето на телевизијата „Н1” во пресрет на првата годишнина од руската инвазија на Украина, зборуваше за актуелната ситуација во главниот град и остатокот од земјата, посетата на американскиот претседател Џо Бајден, начинот на кој Киев се справува со војната и намалувањето на изворите на енергија, како и за потенцијалните …

Кличко: Ова што го прави Русија не е ни војна ни специјална операција, туку тероризам Read More »