20.8 C
Скопје

Tag : касадемонт сарагоса

Кошарка Спорт

Одлични партии на репрезентативците Вајли и Димитријевиќ во шпанската „Ендеса“!

Слободен печат
Македонските репрезентативци беа во главните улоги на дуелот во Сарагоса кој го доби Хувентуд (100:95). Исклучително ефикасен натпревар одиграа екипите на Касадемонт Сарагоса и Хувентуд...