18.8 C
Скопје

Tag : карел поборски

Спорт Фудбал

Роналдо и Платини се најдобрите стрелци во историјата на европските шампионати

Слободен печат
Легендарниот француски фудбалер и поранешен претседател на УЕФА, Мишел Платини и капитенот на португалската репрезенција Кристијано Роналдо се најдобрите стрелци во историјата на европските првенства...