12.8 C
Скопје

Tag : јанис адетокунбо

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јута ита кон финале, Мидлтон и Јанис постигнаа 68 од 86 поени за Милвоки

Слободен печат
Кошаркарите на Милвоки после два убеливи порази, успеаја на свој терен да го совладаат Бруклин со 86:83 и така намалат на 2:1 во серијата во...
Кошарка Спорт

Дончиќ до 17 „трипл-дабл“ за победа на Далас! (ВИДЕО)

Слободен печат
Далас после едно продолжение успеа да го скрши отпорот на Милвоки совладувајќи го со резултат 136:132. Маверикси на две минути пред крајот имаа седум поени...