Tag : јајници

Здравје Магазин Магазин слајдер

Шест симптоми на рак на јајниците кои треба да ги откриете додека не е предоцна

Слободен печат
Ракот на јајниците е тешко да се забележи во првата и во втората фаза, бидејќи во женското тело сè уште има место внатрешните органи да...
Вести Регион

Во Солун откриена мрежа на нелегални посвојувања и трговија со јајници

Слободен печат
Полицијата во Солун открила мрежа на нелегални посвојувања и трговија со јајници, а биле уапсени 12 лица меѓу кои и доктор и адвокат, но и...
Здравје Магазин

ТИВОК УБИЕЦ: Ова се најчестите симптоми на рак на јајници

Слободен печат
Размислете и проценете каде најмногу чувствувате болка. Дали е тоа во долниот дел од стомакот, во грбот или во белите дробови? Дали имате поинтензивни болки...