1 C
Скопје

Tag : јагуар

Забава Магазин

РАЗГАЛЕН БОГАТАШ: Го фрлил во река подарокот од 50.000 евра, не му се допаѓала марката (ВИДЕО)

Слободен печат
Индиец го фрлил во река подарениот џип БВМ од татко му вреден околу 50 илјади евра поради тоа што сакал јагуар. Неименуваниот Индиец бил толку...
Автомагазин Магазин

Пет нови модели ќе го спасуваат Jaguar Land Rover

Слободен печат
Jaguar Land Rover започнува со програма за спасување, која предвидува лансирање на пет нови модели и сериозни инвестиции во надградба на производството – мерки што...