4 C
Скопје

Tag : јагода Шахпаска

Вести Македонија Слајдер

ФОТО: Во Визбегово попис на бездомниците, преку онлајн апликацијата попишани 18.000 граѓани

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска и директорот на Заводот за статистика Апостол Симовски денеска го посетија Прифатниот центар за поддржано живеење за...
Вести Македонија Слајдер

Проширен објектот од кумановската градинка „Ангел Шајче” за билингвални паралелки

Слободен печат
Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, денеска го посети објектот „Синоличка” од кумановската градинка „Ангел Шајче” чиишто капацитети се проширени. Министерството вложило средства за проширување на објектот...
Вести Македонија Слајдер

Николовски во Ротимље: Се остварува визијата на Трајковски за мир и единство, членството во НАТО и евроинтеграција

Слободен печат
Делегација на Владата составена од вицепремиерот за борба со корупцијата и криминал, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски и министерката за труд и социјална политика, Јагода...
Вести Македонија

ВИДЕО | Шахпаска: Наскоро изградба на нова детска градинка во Јосифово

Слободен печат
Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска на денешната посета на Општина Валандово, заедно со градоначалникот на општината, Перо Костадинов и Спасе Додевски, Kоординатор...
Вести Економија

Нови 5.500 семејства корисници на социјална помош

Слободен печат
За околу 5.500 семејства се зголемила бројката на корисници на гарантиран минимален доход или таканаречена социјална помош од почетокот на пандемијата до крајот на минатата...
Вести Македонија

Шахпаска: Продолжуваме со политиките кои обезбедуваат силна поддршка на слепите лица, како една од најранливте категории на граѓани

Слободен печат
Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска се сретна со претставници од , на која што разговараа за моменталната состојба  во смисла на...
Вести Македонија

Шахпаска: Покажуваме грижа за најранливите со изградба на нов Центар за деца со посебни потреби во Железара

Слободен печат
Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска и градоначалникот на Општина Гази Баба, Борис Георгиевски денеска присуствуваа на почетокот на изградба на Дневен центар...
Вести Македонија

Средба на министерката Шахпаска со британската амбасадорка Галовеј

Слободен печат
Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, денеска оствари средба со амбасадорката на Обединетото Кралство во нашата земја Н.Е. Рејчел Галовеј, на којашто се...
Вести Економија

Битиќи и Шахпаска на средба со стопанските комори: „Недела – ден за одмор” ќе влијае за поголема продуктивност и благосостојба на работниците

Слободен печат
Нацрт решението за измени и дополнувања на Законот за работни односи, кои се однесуваат на прогласувањето на денот недела за неработен, беше тема на дискусија...
Вести Македонија

Шахпаска на состанок со Синдикатот на Клинички центар: Недела да биде ден за неделен одмор

Слободен печат
Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска оддржа онлајн состанок со претставници на Синдикатот на Клинички центар, на кој што се разговараше за...