-4 C
Скопје

Tag : излекувани пациенти

Вести Македонија Слајдер

Филипче: Секојдневно имаме нови и нови излекувани пациенти

Слободен печат
Радува фактот што секојдневно имаме нови и нови излекувани пациенти. Денеска вкупно 18, од кои 13 на болничко и пет кои се лекуваа во домашни...
Кошарка Спорт

Научниците во САД бараат крв од излечените НБА ѕвезди за да направат вакцина

Слободен печат
Двоецот на Јута, Руди Гобер и Донован Мичел, центарот на Детроит, Кристијан Вуд и бекот на Бостон, Маркус Смарт, се излекувани од коронавирусот. Тие беа...
Вести Свет

Јужна Кореја постигна стапка од 50 отсто излекувани пациенти од коронавирус

Слободен печат
Јужна Кореја денес соопшти дека постигнала 50 отсто стапка на излекувани пациенти од коронавирусот, што го истакнува значењето на агресивното тестирање, карантинот и социјалното дистанцирање,...