Tag : иван волкановски

Кошарка Спорт

„Металците“ се засилија со поранешен младински репрезентативец

Слободен печат
Поранешниот македонски младински репрезентативец, Иван Волкановски (20 год, 209 см) е најново засилување за шампионот МЗТ Скопје. Тој потпиша тригодишен договор со „металците“ и ќе...