Tag : ишингер

Вести Свет

Ишингер: Постои опасност од нова голема војна

Слободен печат
Шефот на Минхенската безбедносна конференција Волфганг Ишингер предупреди на опасност од нова голема војна. Тој во емисијата „Велтшпигел” на германскиот јавен сервис АРД истакна дека...