1 C
Скопје

Tag : Ирена Јовчевска

Вести Култура

„Златна рамка” за Игор Поповски, Ирена Јовчевска и Сара Климоска

МИА Агенција
Во организација на Друштвото на филмски работници на Македонија, синоќа во МКЦ беа доделени почесните награди „Златна рамка” за филмски автор, филмски актер и филмски...