15.8 C
Скопје

Tag : инциденца

Вести Свет Слајдер

Коронавирус: Европа ги прави првите чекори кон нормалност

Слободен печат
Многу луѓе копнеат по тоа: конечно повторно да излезат, да се сретнат со пријатели, да одат на прошетка. По повеќемесечен локдаун поради Ковид-19, ова сега...
Вести Регион Слајдер

Директорот за развој на вакцината во САД: Албанија е шеста во светот со дневната инициденца, треба да прави 12.000 тестови дневно

Слободен печат
Директорот за развој на Geo Vax вакцината во САД, Арбан Доми правејќи споредба на бројките за дневна инциденца на заразени со ковид-19 во неколку земји...
Вести Регион Слајдер

Алармантно во Албанија: Се засилува ковид-19, најпогодени младите од 25 до 35-годишна возраст

Слободен печат
Албанската министерка за здравстсво и социјална заштита Огерта Манастирлиу на прес конференција потврди дека бројот на нови случаи значително се зголемил, но оти загрижува фактот...