• хуан квадрадо

ВИДЕО: Квадрадо постигна гол директно од корнер против Џенова

Хакан Чалханоглу вчера за Интер реализираше директно од корнер во дуелот со Рома, а вечерва нешто слично направи и Хуан Квадрадо. Фудбалерот на Јувентус Квадрадо го постигна еден од своите најубави голови во професионалната фудбалска кариера. Во деветтата минута од средбата во Торино од корнер знаменцето го совлада голманот на Џенова, Салваторе Сиригу. На тој …

ВИДЕО: Квадрадо постигна гол директно од корнер против Џенова Read More »