Tag : хрватски клуб

Ракомет Спорт

Вујовиќ не е повеќе тренер на ППД Загреб

Слободен печат
После нешто повеќе од пола година на клупата, Црногорецот одлучи да го напушти хрватскиот шампион. – Веселин Вујовиќ не е повеќе тренер на ракометниот клуб...