Tag : хасани гравет

Кошарка Спорт

МЗТ Скпопје Аеродром ја засили бековската позиција со Хасани Гравет

Слободен печат
Американскиот кошаркар Хасани Гравет (24 год, 188 см) е најновото засилување на МЗТ Скопје Аеродром за новата сезона, откако денеска стави потпис на едногодишен договор...