Tag : харвард

Вести Свет

Харвард преминува на виртуелна настава поради пандемија на новиот коронавирус

Слободен печат
Универзитетот Харвард преминува на виртуелна настава поради пандемија на новиот коронавирус, а Универзитетот бара од студентите да ги напуштат студентските домови за пет дена, изјави...
Еспресо Шоу биз

Ким стана познатата адвокатка од Харвард! (ФОТО)

Слободен Печат
Познатата ријалити ѕвезда веќе некое време учи за да стане адвокатка. Таа љубовта спрема оваа професија ја има наследено од својот татко Роберт Кардашијан, еден...
Вести Македонија

Македонски научник од Харвард со одлична вест за лекување на ракот! (ФОТО)

Слободен печат
Се очекуваат позитивни вести од септември за лекувањето на болестите на рак. Истражувањата во Универзитетот на Харвард, САД, напредуваат со позитвни чекори, давајќи им надеж...
Вести Македонија

И оваа година нема македонски Универзитет на Шангајската листа, лидер останува Харвард

МИА агенција
Харвард и годинава ја предводи листата на најдобри универзитети во светот, позната како Шангајска листа. По него следуваат Стенфорд, Кембриџ, МИТ, Беркли, Принстон, Оксфорд, Колумбија, Калифорнискиот...
Вести Регион

ГИ ОДБИЛА Стенфорд и Колумбија – Ќерката на хрватската претседателка се запиша на Харвард

Слободен печат
Катерина Китаровиќ, ќерката на хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ, од есенва ќе студира на престижниот американски универзитет Харвард, дознава „Јутарњи лист“. Катерина, која учи гимназија во...