Марко Росе ја прекина соработката со Борусија Дортмунд

Има договор до 2024 година, Борусија Дортмунд ја прекина соработката со досегашниот тренер Марко Росе, информираа денеска од клубот. Само една година ги водеше „милионерите“ во која не успеа да освои трофеј, во Бундеслигата заврши второпласиран зад шампионот Баерн. Се соочи со доста критики поради раната елиминација во германскиот Куп, а беше и елиминиран во …

Марко Росе ја прекина соработката со Борусија Дортмунд Read More »