• гринпис

ФОТО+ВИДЕО | Половина век Гринпис: Нема што да славиме, светот е во климатска криза

Половина век помина откако една мала група радикали ја основаа организацијата Гринпис. Но, иако помина толку време, извршната директорка на глобалната организација Џенифер Морган вели дека место за славење нема: треба да се работи затоа што светот се наоѓа во климатска криза. Сепак 50 роденден на Гринпис веројатно скромно ќе биде одбележан, изјави Морган во …

ФОТО+ВИДЕО | Половина век Гринпис: Нема што да славиме, светот е во климатска криза Read More »