Tag : григор димитров

Останатo Спорт

Тениски спектакл во Белград, Ѓоковиќ го најави доаѓањето и на Зверев

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ е организатор на „Adria Tour“, а првиот од четирите турнири ќе се игра на 13. и 14. јуни во Белград. Останатите домаќини на...
Останатo Спорт

Тим и Димитров ќе учествуваат на турнирите во организација на Ѓоковиќ

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ е главен организаторт на „Адриа Тур“ кој ќе се игра во неколку градови во регионов. Првиот турнир ќе се игра на 13. и...
Останатo Спорт

Тренерката на Димитров хит на социјалните мрежи (ФОТО)

Слободен печат
Бугарскиот тенисер дефинитивно е главната ѕвезда на првиот ден од Австралија Опен, не поради неговата игра, туку поради тренерките со кои се појави на теренот....
Останатo Спорт

Надал против Медведев во финалето на УС Опен (ВИДЕО)

Слободен печат
Надал кој избори финале на УС опен рече дека во мечот за трофејот го добил најсилниот можен противник.За трофејот ќе игра против Данил Медведев од...
Останатo Спорт

Крај и за Федерер, елиминиран од 78 играч на светот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Григор Димитров (78, АТП) после пет сета со 3:6, 6:4, 3:6, 6:4 и 6:2 го елиминираше еден од фаворитите за освојување на „УС Опен“. Тоа...