• грета тунберг

ВИДЕО: Грета ги исмеа светските лидери

Младата климатска активистка од Шведска, Грета Тунберг, ја искористи можноста да се потсмева со зборовите на некои од светските лидери, вклучувајќи го и британскиот премиер Борис Џонсон, за време на нејзиниот говор на конференцијата „Youth4Climate“ во Милано.  18-годишната искористи снимки на Џонсон како ги зборува неговите чести изрази, како што се „build back better“ (фраза која се однесува …

ВИДЕО: Грета ги исмеа светските лидери Read More »