Tag : грб

Здравје Магазин

Сите предности и мани на спиењето на стомак, грб и на страна

Слободен печат
Добриот сон го јакне имунолошкиот систем, дава енергија и ја зголемува концентрацијата, а во тоа голема улога има и положбата на спиење. Така спиењето на...
Еспресо Шоу биз

После тешката повреда на грбот, Ози Озборн ќе го пропушти и божиќниот ручек со семејството!

Слободен Печат
Шерон Озборн откри дека нема да го помине Божиќ покрај сопругот Ози, прв пат после 40 години, пишува metro.co.uk. Таа во британското шоу изјавила дека...
Вести Свет

ЗА ДА ГО СПАСИ: Петгодишно дете го носело братчето на грб на минус 30 степени

Слободен печат
Петгодишно дете коешто било оставено дома со едногодишно бебе, биле забележани како се движат на снегот во едно село на Алјаска, на температура од минус...
Здравје Магазин

Се будите и ве боли грбот? Правите огромна грешка, а еве како да ја избегнете (ФОТО)

Слободен печат
На душекот кој спиеме поминуваме една третина од нашиот живот и за тоа не е сеедно на што спиеме. Без оглед каков душек барате, важно...
Здравје Магазин

БОЛКИ ВО ГРБ И РАМЕНИЦИ: Овие вежби ќе ви помогнат да се ослободите од нив

Слободен печат
Применувајте ги овие едноставни вежби, за да можете да ја намалите тензијата која се јавува во грбот, вратот и рамениците....