12 C
Скопје

Tag : градска болница

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Д-р Арсенков: Полицијата спречи две групи да влезат во Градска болница и го заштити нашиот персонал!

Мирослава Бурнс
Двајца повредени граѓани со сопствени возила денеска околу 13 часот биле донесени во Градската болница во Скопје, откако претходно се пресметувле со огнено оружје. Благодарение...
Некатегоризирано

Арсенков: Ниту имаше пукање во болницата, ниту имаше инцидент. Примени се две лица со повреди од огнено оружје

Слободен печат
Ниту имаше пукање во болницата, ниту се случи некаков инцидент, изјави директорот на Универзитетската Клиника за хируршки болести „Свет Наум Охридски“, Љубен Арсенков, пренесува sdk.mk....
Вести Македонија

ФОТО | Хаос пред Градска: Ранет во вооружена престрелка, барајќи помош, со голф влета во болницата

Михаило Донев
Пред градската болница „Св. Наум Охридски“ во Скопје се случи инцидент откако автомобил марка голф 5 влета во болницата. На ваквиот инцидент, како што информираа...
Вести Скопје Слајдер

Сектор за инспекциски надзор на Општина Центар: Отстранети петте трафики на автобуската кај Зелено пазарче

Слободен печат
Вкупно пет времено поставени објекти – трафики спроти поранешната Градска болница отстрани денеска Секторот за инспекциски работи на Општина Центар. – Станува збор за пет...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Тивките херои од „градската“ болница

Мирослава Бурнс
Здравствените работници на Клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“, попозната како „градска болница“, го преземаа товарот на лекување на болните од друга болест, како...
Вести Македонија

Филипче: Целосно е реновинар третиот кат на старата градска болница

Слободен печат
Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, утрово ја посети Специјалната болница по хируршки болести „Св. Наум Охридски” каде целосно е реновиран третиот кат на...
Вести Македонија Слајдер

Две семејства се тепаа пред Градска болница, интервенираше и полицијата (ВИДЕО)

Слободен печат
Попладнево две семејства најпрво вербално, а потоа и физички се пресметале,  откако дете  удрено од автомобил било пренесено во Универзитетска клиника по хируршки болести „Свети...
Спорт Фудбал

Донација на ФФМ: Предадени амбулантските возила на Градската болница

Слободен печат
Претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини и потпретседателот на федерацијата, Лазар Ракиџиев на директорот на Клиниката за хируршки болести, д-р Љубен Арсенков и економскиот директор на...