6.8 C
Скопје

Tag : Горан Драгиќ

Кошарка Спорт

Нов пресврт на Мајами за водство од 2:0 во победи (ВИДЕО)

Слободен печат
„Жешките“ до победата повторно дојдоа откако направија голем пресврт, се вратија од двоцифрена негатива и во неизвесна завршница иселагоа како подобри од Бостон. Бостон пред...
Кошарка Спорт

Балкан во мало во НБА на една слика (ФОТО)

Слободен печат
Плеј-фот во НБА лигата моментно е во прекин поради протестот на кошаркарите предизвикан од новиот случај на полициска бруталност, но тоа не ги спречи кошаркарите...
Кошарка Спорт

„Марка“ состави дрим тим на кошаркари од Југославија кој може да ги совлада Американците

Слободен печат
Шпанскиот весник се позанимава со креирање на најсилниот тим од просторите на поранешната СФР Југославија кој би можел да го победи и дрим тимот, кошаркарската...