Tag : го соеда

Останатo Спорт

НЕ ПЛАШИ СЕ, КАЖИ ШТО СЕ СЛУЧИ: Сакаа да му „украдат“ поен на Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ славеше во второто коло на турнирот во Токио против Го Соеда со 2:0 во сетови, но одредени моменти на мечот го налутија првиот...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ се „мачеше“ до четвртфиналето во Токио

Слободен печат
Најдобриот тенисер на светот ја оправда фаворитската улога, со резултат 2:0 по сетови 6:3 и 7:5 го елиминираше Го Соеда. Новак Ѓоковиќ продолжи на нешто...