1 C
Скопје

Tag : глен солберг

Ракомет Спорт

Швеѓаните на маки: Два месеци се подготвувавме за Чешка, а сега ќе играме со Македонија

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија во последен момент стана учесник на Светското првенство во Египет кое започнува денеска, откако Чешка мораше да го откаже настапот поради...
Ракомет Спорт

Шведска ослабена пред мечот со македонската репрезентација!

Слободен печат
Првиот противник на Македонија на 27. Светско првенство, репрезентацијата на Шведска, пристигнува во Египет во значително ослабен состав. Дуелот од првото коло на овие две...