Tag : гимнастичарка

Останатo Спорт

Италијанска гимнастичарка подготви секси предизвик за домашно истегнување (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако во Италија која е една од најпогодените земји од пандемијата на коронавирусот полека животот се враќа во нормала, познатата гимнастичарка Карлота Ферлито и понатаму...
Останатo Спорт

Секси гимнастичарка ги продаде своите голи фотографии на сајт за возрасни, прв клиент е НБА супер ѕвезда (ФОТО)

Слободен печат
Американската гимнаситчка Ерика Фонтејн (21) направи потег кој ќе и ја зголеми популарноста. View this post on Instagram Do I have your attention ?💞 @fashionnova...
Останатo Спорт

Не им лесно на спортистите во карантин, гимнастичарка стои на раце и ги соблекува тренерките (ВИДЕО)

Слободен печат
Пандемијата на коронавирусот ги затвори луѓето во своите домови, а исклучок не се ниту спортистите кои на секакви начини почнаа да ја „убиваат“ досадата. Олимписката...
Останатo Спорт

Руска олимписка шампионка има луда теорија за пандемијата на коронавирусот

Слободен печат
Таа е двојна олимписка и деветкратна светска шампионка во гимнастика, а во кариерата има освоено дури 40 медали на големи настани. Коркина има девет медали...
Еспресо Мода Останатo Спорт

Во гимнастиката е најдобра, а и модата ѝ оди од рака (ФОТО)

Слободен печат
Гимнастичарката Симон Билс повторно влезе во историјата кога се закити со 24-от светски медал и стана првата гимнастичарка со најмногу медали во светот. View this...