• герет саутгејт

Саутгејт: Теренот беше тврд и не ни дозволуваше да имаме завршни додавања

Англија го освои првото место во квалификациската група „Ц“ и од претходно веќе обезбеди пласман на Европското првенство 2024. Играчите на англискиот селектор Герет Саутгејт го освоија и потребниот бод во Скопје против македонската А репрезентација за да бидат меѓу носителите во жрепката за групите на ЕП. Саутгејт на прес конференцијата по мечот кажа дека …

Саутгејт: Теренот беше тврд и не ни дозволуваше да имаме завршни додавања Read More »