Tag : Ѓер

Ракомет Спорт

Ристовска и ЦСКА Москва доминираат во Лигата на шампионите

Слободен печат
Денеска во својот петти натпревар од новата сезона во женската ракометна Лига на шампионите ЦСКА Москва славеше со 28:30 против Брест Бретањ. Ова е четврти...
Ракомет Спорт

Пенезиќ: Вардар заслужи титула во ЛШ, но немавме среќа!

Слободен печат
Една од најдобрите ракометарки која играше во Вардар, Андреа Пенезиќ, во интервјуто за хрватски „Спорт Клуб“ зборуваше за годините поминати во Вардар, за добрите и...
Ракомет Спорт

Ѓер владее во женскиот ракомет

Слободен печат
Ѓер продолжува да доминира во женскиот клупски ракомет откако во финалето го совлада рускиот тим Ростов со 25:24. На рускиот тим не му помогна ниту...
Ракомет Спорт

Ѓер и Ростов во женското финале на ракометната Ш

Слободен печат
Екипите на Ѓер и на Ростов ќе играат во финалето на женската ракометна Лига на шампионите. Бранителот на титулата, унгарскиот Ѓер со 31:22 го совлада...