6.8 C
Скопје

Tag : футсал репрезентација на србија

Останатo Спорт

Пласманот на ЕП станува невозможна мисија, Србија ги декласира футсалците

Слободен печат
Македонската футсал репрезентација доживеа убедлив пораз од Србија во квалификациите за ЕП 2022. Вечерва во СЦ „Јане Сандански“, Македонија загуби со убедливи 1:6 од Србија...