18.8 C
Скопје

Tag : фудбалска репрезентација на полска

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Шкринијар и донесе победа на Словачка против Полска

Слободен печат
Фудбалерите на Словачка на првиот натпревар на Евро 2020 со 2:1 ја совладаа Полска. Словаците заслиужено дојдоа до победата и трите бода, им го препуштија...
Спорт Фудбал

Евро 2020 | Група Е: Шпанија без ниту еден играч на Реал е голем фаворит, Шведска сепак без Златан

Слободен печат
Апсолутен фаворит во оваа група е Шпанија која воедно е и еден од најголемите фаворити и за триумф на ЕП. Избраниците на селекторот Луис Енрике...