• фудбалска репрезентација на италија

ВИДЕО: Италија им се врати на победите, Германија доминира под палката на Флик, дербито без победник

Актуелниот европски шампион Италија по киксот во претходните два меча во квалификациите за Мундијалот во Катар кога одигра нерешено против Бугарија и Швајцарија, вечерва ја растури Литванија и им се врати на победите. Италијанците славеа со 5:0, а работата ја завршија уште во првото полувреме кога со головите на Моисе Кин (два гола), Распадори и …

ВИДЕО: Италија им се врати на победите, Германија доминира под палката на Флик, дербито без победник Read More »